Çerez Tadında Dizi Önerileri: Banshee Dizisi

Sizlere benimde çok beğendiğim, sürükleyici dizilerin birinden bahsedeceğim. Hakkettiği değeri göremeyen diziler kategorisinde en başlarda olsa yeridir de diyebiliriz.  Banshee dizisi, 11 ocak 2013 tarihinde Amerikan kanal Cinemax tarafından yayınlanmıştır. Dizi eminim ki konusuyla oldukça ilginizi çekecektir. Sürükleyici özelliğiyle bir oturuşta bitirebileceğiniz çerez tadında bir suç drama dizisidir. Dizi dördüncü sezonuyla final yapmıştır. İlk üç sezon 10’ar bölüm, son sezon ise 8 bölümden oluşmaktadır. Bölümlerin süresi ortalama 60 dakikadır. Dilerseniz size biraz diziden bahsedelim.

Banshee Dizisinin Konusu Nedir?

banshee dizisi

Bir zamanlar ülkenin en çok aranan mücevher hırsızlarından biri olan baş karakterimiz 15 yıl boyunca kaldığı hapishaneden yeni çıkmıştır. 15 yıl önce hapse girmesine sebep olan ortağı ve aynı zamanda eski sevgilisi olan Anna’yı bulmak için peşine düşer. Onun Pensilvanya’daki “Banshee” adlı bir kasaba da olduğunu öğrenir ve yola çıkar. Tabi aradan 15 yıl geçmiştir ve Anna olarak tanıdığı kadın evlenmiş, iki çocuğu olmuş ve kasabada saygın bir kişilik haline bürünmüştür. Bu sırada kahramanımız kasabaya gelir ve ilk iş olarak barda içkisini yudumlamaya başlar. O sırada barda bir kavga çıkar ve bir kişi ölür. Ölen kişi kasabaya yeni atanan şeriftir. İşte dizinin kırılma anıda tam burada başlıyor. Kahramanımız şerifin rozetini alıp, kendini kasabaya yeni şerif Lucas Hood olarak tanıtır. Yalnız Banshee korkunç derecede kanunsuz bir kasabadır ve yeni şerifimiz Hood’un işi hiçte kolay olmayacaktır.

Dizinin diğere farklı özellikleri neler?

Diziyi ilginç kılan en önemli özellikte kasabanın suç ve belalarla dolu bir kasaba olmasıdır. Her türlü suçluya ve suç çetesine rastlamak mümkündür.

 

banshee dizisi oyuncuları

Uyuşturucu kartelleri, Meksikalı kaçakçılar, Neo-Naziler, Kızılderili Kabileleri, Satanist katiller ve en önemlisi kasabanın saygıdeğer zenginlerinden ve aynı zamanda mafya olan “Kai Procter” vardır. Bütün bunlara karşı türlü türlü zorluklar yaşayan sadece 4 kişilik bir polis ekibi vardır. Böylesine karakter bolluğunun olması ve her karakterin sağlam bir yan hikayesinin olması dizinin seyir zevkini oldukça artırmaktadır. Öyle ki dizi sadece başrole odaklanmıyor. Dizideki diğer karakterlere de sempati duymanız sağlanıyor.

Dizi sürükleyicilik bakımından da üst düzeydedir. Her bölümünü heyecanla izleyebilirsiniz. Özellikle aksiyon, ölüm sahneleri ve bu kısımlardaki kamera hareketleri izlettirir cinsten. Dövüş sahneleri de oldukça gerçekçi, baş rolümüzün fiziğine ve gücüne rağmen bazen sağlam dayak yediği bile oluyor.

Tabi bütün bu aksiyonun yanında Banshee dizisi erotizmden de eksik kalmıyor. Hatta başrol oyuncumuzun birlikte olmadığı kadın yok desek yeridir…

Son olarak dizinin bölüm sonlarında cast akışının dışında birkaç saniyelik post credits sahneleri var, bu sahnelerde bir hayli önemli; kesinlikle izlemeden geçmeyin derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir