Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? Sermayesiz İş Fikirleri!

Yıllar geçtikçe iş tanımı ve yapılan işler de değişmektedir. Farklı niteliklerde işler ortaya çıkmakta ve farklı sektörler oluşmaktadır. Bu değişimde en büyük pay internetin ve online platformların yaygın kullanılır hale gelmesine aittir. Eski dönemlerden beri kişilerin iyi gelir elde edebilecekleri ve kendi işlerini kurabilecekleri imkânları yaratmak için önemli miktarda sermaye gerekmektedir. Bu sermaye de herkesin kolayca karşılayabileceği tutarlarda olmamaktadır. Fakat son dönemlerde birçok farklı yeni mesleğin ve sektörün ortaya çıkması ile bu olgu da yıkılmaya başlamıştır. Özellikle online platformlarda iş kurmak isteyen kişilerin sermayeye ihtiyaçları son derece düşük hale gelmiştir. Bu sektörlerde iş kurmak isteyen kişilerin maddi sermayelerinden çok orijinal fikirlerine ve zekâlarına ihtiyaç duyduğu sıkça görülmektedir. Özellikle son dönemlerde yazılım bilgisi yüksek, gündemi takip eden ve yaratıcı zekâya sahip olan kişilerin neredeyse sıfır sermaye ile çok karlı işler kurdukları görülmektedir. Bu konumuzda da bunun gibi sermayesiz iş fikirleri üzerinde duracağız. O zaman hazırsanız başlayalım!

Online ve Sermayesiz İş Fikirleri

 • Tercümanlık Yapmak

Tercümanlık Yaparak Para Kazan

Sermayesi bulunmayan kişiler gelir elde etmek için kendi yeteneklerini ve zekâlarını kullanarak yüksek gelirler elde edebilmektedirler. Bunların arasında en popüler işlerden birisi tercümanlık olarak karşımıza çıkmaktadır. Yabancı dil bilgisi olan kişiler birçok farklı türde içeriğin tercümesini yapabilmektedirler. Resmi evrak, kitap, yazı, makale, dizi ve film alt yazısı gibi çeviriler yapan web sitelerine tercüman olarak üye olan kişiler yaptıkları her çeviri başına belli ücretler almaktadırlar. Bu şekilde para kazanan çok fazla insan bulunmaktadır.

 • Makale Yazmak

Makale Yazarak Para Kazan

Kişiler bilgi sahibi oldukları konularda makaleler ya da haberler yazarak bunlar üzerinden de para kazanabilirler. Bu şekilde kişilere iş teklif eden belirli siteler mevcuttur. Bu siteler aracılığı ile talep edilen ve ilgi gören konular üzerine yazan kişilere belirli ödemeler yapılmaktadır. Kişi bu sayede herhangi bir sermaye gerekmeden gelir elde edebilir.

 • Web Sitesi Oluşturmak

Web Sitesi Oluşturarak Para Kazanmak

Günümüzde web sitesi oluşturmak eski dönemlerde olduğundan çok daha kolaydır. Eski dönemlerde bir web sitesinin oluşturulması kısıtlı internet erişimi, bilgi yetersizliği gibi sebeplerden dolayı son derece zorlu idi. Bir internet sitesi kurmak isteyen kişilerin öncelikle bu siteyi tasarlatması daha sonra da host hizmetleri alarak internet üzerinden yayınlaması son derece zahmetli ve bazı durumlarda da son derece maliyetli bir iş olmaktaydı.

Son dönemlerde ise hem internete erişmek son derece kolay hem de web sitesi kodlama ve web tasarım eğitimi gibi eğitimleri internet üzerinden tamamlamak son derece kolay olmaktadır. Özellikle HTML kullanarak çok kolay ve son derece işlevli web siteleri tasarlamak mümkün.

Fakat ne yazık ki web sitesi tasarlamak tek başına yeterli değildir; web sitesinin yararlı ve ilgi çekici içerikler ile dolu olması gerekmektedir. Bu doğrultuda makale yazarları ile anlaşarak web sitesinin insanlar tarafından ilgi duyulan bir ortam haline gelmesi sağlanabilmektedir. Fazla ziyaretçi ağırlayan siteler iyi reklam gelirleri elde etmektedirler.

 • Anket Yapmak

Anket Yaparak Para Kazanmak

Reklam verenlerin daha az maliyetli ve daha etkili reklam verebilmesi adına, toplumun nabzını ölçmek için anket yapılan web siteleri bulunmaktadır. Bu tarz sitelerde anketör olarak görev yapabilmek için herhangi bir şart aranmamaktadır. Üye olarak hiç vakit kaybetmeden sizde kazanç elde etmeye başlayabilirsiniz. Şunu unutmayın ki bu seçenekteki en önemli faktör doğruluktur. Oldukça hassas cevaplar isteyen anketörlük hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz “Anket Doldularak Para Kazanmak” adlı konumuzu da inceleyebilirsiniz.

2 thoughts on “Sermayesiz Nasıl Para Kazanılır? Sermayesiz İş Fikirleri!

 • Ağustos 25, 2020 tarihinde, saat 9:14 pm
  Permalink

  Merhaba samsun bafrada yaşıyorum paketleme işi istiyorum samsun Çok acil lütfen yardımcı olun.

  Yanıtla
 • Eylül 19, 2020 tarihinde, saat 9:14 pm
  Permalink

  Merhaba samsun bafrada yaşıyorum
  paketleme işi istiyorum

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir