Satış Ortaklığı Nedir? Affiliate Marketing Yaparak Para Kazan!

Satış ortaklığı, bir başkasına ait olan, belirli bir ürünün veya internet sitesinin satışını yaparak, yapılan iş karşılığında belirli bir komisyon ücreti almak demektir. Örnek olarak: 100 TL olan bir ürünün satışına yardım ederek komisyon fiyatı %25 ise 25 TL bir kazanç elde etme durumudur.

Satış Ortaklığı Yapmak İçin Ne Yapmak Gerekir? 

 

İnternet üzerinden satış ortaklığı yapabilmek için herhangi bir web sitesinin olmasına gerek yoktur. İşin asıl amacı iyi bir pazarlama taktiği ve pazarlaması yapılacak ürün ihtiyacıdır. Komisyonlu bir şekilde pazarlama tekniği belirli bir siteye satılır ise internet üzerinde asgari düzeyde çalışan bir bireyin çalıştığı gibi 8 saatlik bir mesai harcanmasına gerek yoktur. Bu iş için gün baz alınarak 1 veya 2 saatlik bir çalışma yeterli olacaktır.

Satış Ortaklığı Nedir?

Düzen oturtulduktan sonra kişi uyurken bile satış yapmaya devam eder. Kişinin çalışma ve tekniğine bağlı olarak kazanacağı net tutar değişkenlik gösterir. Ayda 100 TL gibi bir kazanç olabilmesi ile birlikte bu kazanç 1000 veya daha fazlası şeklinde artış gösterebilir. Satış ortaklığı işi legal bir yöntemdir. İşin alındığı firma tarafından ücret ve komisyon miktarı belirlenir. Ve satılan ürünün vergi ödemesi kişinin çalıştığı firma tarafından yapılır. Yapılan iş karşılığı hesaba düzenli olarak aktarılır. İşe ilk adım şartları içerisinde eğitim veren bazı siteler mevcuttur. Belirli bir ücret karşılığında bu eğitimlerden faydalanılarak bu yolda nasıl ilerlemesi gerektiğini kişi öğrenebilir.

Eğitim Veren Siteler Hangileridir? 

Bu tür sitelerden eğitim seti alarak ilk adım atılabilir. Yapılacakları net bir şekilde kişinin anlaması adına bunlar gibi birçok siteden eğitim fırsatlarının incelenmesi işin sağlıklı yürütülmesinde önem arz etmektedir.

Satış Ortaklığı Veren Siteler Hangileridir? Komisyon Oranları Nedir? 

 • Gittigidiyor
 • Amazon
 • Ebay
 • com.tr
 • com

Bu tür siteler satış ortaklığı yapılabilen sitelerdir. Komisyon oranları ise bir ürün satışına ortaklık yapılacak ise %2 ve %20 arasındadır. Bir web sitesinin öne çıkması ile ilgili bir pazarlama yapılacak ise bu oran %10 ile %80 arasındadır. Türk lirası ile çalışanların yanında dolar ve euro bazlı çalışan sitelerde mevcuttur. Kişi eğer İngilizce biliyor ise yabancı sitelerden de satış ortaklığı yaparak gelirini çokça yükseltebilir. Yabancı sitelerde döviz bazlı ödeme sağlandığı için bu işi yapan çoğu kişi yabancı siteler üzerinden yürütmektedir.

One thought on “Satış Ortaklığı Nedir? Affiliate Marketing Yaparak Para Kazan!

 • Ağustos 27, 2020 tarihinde, saat 9:50 am
  Permalink

  Cocuklarimin bakimi ve evimin gecimi icin acill olarak is istiyorum lutfen yardimci olun

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir